Operátor Vodafone se rozhodl k 30.04.2017 ukončit provoz svého Vodafone parku  a tím i své SMS brány. Pro jeho zákazníky to znamená ztrátu možnosti odeslat SMS zprávu přes oficiální bránu operátora. Zrušení Vodafone parku odůvodňuje nízkým zájmem o službu ze strany uživatelů. Více informací na stránkách Vodafone.

Pro ty, kteří odesílají SMS zprávy z PC (jako třeba i já), je tento krok komplikací. Je totiž pohodlnější napsat SMS zprávu na PC a odeslat přes bránu operátora než ji “klikat” na telefonu.

Uvidíme, jaký bude další vývoj. Buď tento krok povede k odlivu zákazníků k jinému operátoru (což by byla lepší možnost) a nebo budou ostatní operátoři tento krok následovat a můžeme se tak dočkat zrušení všech oficiálních SMS bran.

V současnosti používám Vodafone, ale mám už zkušenosti se všemi velkými operátory. Kdybych získal cenově srovnatelnou nabídku (tarif co mám od svého zaměstnavatele je levnější kvůli tomu, že má zaměstnavatel výhodnější smlouvu s Vodafone) od  T-Mobile, neváhal bych a přešel, protože cenově se už operátoři téměř neliší a v současnosti má (podle mých subjektivních zkušeností) T-Mobile nejlepší pokrytí signálem.

Odesílací skripty pro Vodafone byly odstraněny.