Po téměř pěti letech vývoje je tu první (zkušební) verze nového Krtečka 3 🙂 . Okno programu je přehlednější (počet ovládacích prvků byl zredukován). Vzhled uživatelského rozhraní byl kompletně přepracován. Bylo také kompletně přepsáno jádro programu.  Přibylo několik nových odesílacích skriptů (a některé  byly vypuštěny).

Ve výbavě naleznete adresář kontaktů, frontu zpráv a seznam odeslaných zpráv. Program i skripty, které zajišťují odesílání SMS zpráv, se automaticky aktualizují. Některá nastavení programu lze modifikovat na záložce nastavení. Po zobrazení rozšiřujícího nastavení (volbou na kartě nastavení) lze použít proxy serveru pro připojení k internetu nebo spustit jednoduchý WEB server, pomocí kterého lze Krtečka ovládat a posílat přes něj SMS zprávy. Na obrázku níže je vidět hlavní okno programu.

Ovládání není složité a proto jsem se nezdržoval nápovědou. Po stisku klávesy F1 se zobrazí okno se stručným popisem funkcí a odkazem na webové stránky, kde se bude (když to bude potřeba) nápověda objevovat.

I po pěti letech od ukončení aktualizace Krtečka verze 2.x.x se občas ozve uživatel některé starší verze s dotazem, zda a jak vývoj nové verze pokračuje. Chtěl bych tímto smeknout před jejich trpělivostí a vytrvalostí a doufám, že nebudou z nové verze zklamáni.

Aktuální verzi naleznete na stránce Ke stažení.